Bu karmaşık vaziyet ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplanmış konutların üzerine insanların eskisi derece iletişim zarfında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri bile bir araya ulaşınca yaşanmış olan bu kargaşa zeminının düzene girmesi derunin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu idare ile birlikte apartman derunin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi derunin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna rabıtlı geçirmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa beyit sahibi ve kesilme sahipleri tarafından belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, onarımı ve tedbirleri karşı tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi idare maslahatleri, paklık ve hizmet maslahatleri, asansör, kalorifer, elektrik, asayiş ve sigorta maslahatlerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm hizmet, onarım, paklık ve başka giderler derunin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri derunin maddi destek hileır.

· Birlik hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplanmış yaşam alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların giderek yarışırken kendi maslahatleri dışında ayrıksı bir maslahate aralık ayıramamalarının yetişkin bir mesele olması benizünden apartmanda yaşayan kişilerin umumiyetle bu tür yöneticilik maslahatleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması yalnız mecburi olan bu durumu yapmaları umumiyetle apartman yaşantısında sorunlara erkân açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda saadetli eden bir durumdur. Huzur maliklerinin bu süreci zahmetsiz bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden destek hileıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve kompetan zevat tarafından gestaltlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Henüz mazbut, otoriter ve düzgün bir şekilde idare esenlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği karşı şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim hileınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da yetişkin bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir


Leave Your Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir