Fakat hesabınıza kadimî giriş karşılayıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme fail yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde iz düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram ilişkisı istediği midein şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkoymak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Geçmiş Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen eşhas midein ne günah ki çok lüks sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok lüks dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek gerçekte başka kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değalışveriştiğinde veya kullanıcı adınız değalışveriştiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değalışveriştirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene allık” evet da gâh “değalışverişikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız amma genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değalışveriştirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?


Leave Your Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir