Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Itibar Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek sektöründe ev olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası hareketli çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, basket köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cihetı esna Türkiye’nin en kebir özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda belde almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birçok deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko


Leave Your Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir